امروز شنبه , ۲۸ بهمن , ۱۳۹۶ شما در هات ناز هستید.

شما اینجا هستید » هات ناز

» آجيل شب عيد ، مشکلات آن براي زنان باردار

 

آجیل شب عید ، مشکلات آن برای زنان باردار 

 

خواص درمانی آجیل

ایام نوروز فرصتی را پدید می آورد تا اقوام به یکدیگر سر بزنند و از حال و أحوال هم جویا شوند. برطبق سنن و رسم ما إیرانی ها در دید و بازدیدهای نوروزی، شیرینی، میوه و آجیل از ضروریات محسوب می شود و از آنجا که این أیام کوتاه هستند، تعداد مهمانی های پی در پی افزایش پیدا کرده و مصرف تنقلات افزایش می یاید. 

در این میان زنان باردار بیشتر إز دیگران به فکر سلامتی خود باشند و از پرخوری پرهیز کنند.  خوشمزگی آجیل با آن پسته و بادام و بادام هندی و … چیزی نیست که بتوان از آن گذشت. باید بدانید همین آجیل برای سلامتیتان بسیار مفید است. توجه داشته باشید در مصرف آن زیاده‌روی نکنید.


خواص آجیل:

نتایج پژوهش‌ها نشان می‌دهد مغزها و دانه های روغنی بیش از آنچه که تصور می‌کنید برای سلامتی مفیدند. اگر دچار آلرژی غذایی نباشید به راحتی می‌توانید از این مواد غذایی مفید میل کنید. آجیل برای قلب مفید است و به کاهش کلسترول کمک می‌کند. با این حال توجه داشته باشید که این مواد غذایی سرشار از چربی هستند بنابراین پرکالری هستند. در این مطلب شما را با ۵ دلیل خوب برای مصرف آجیل آشنا می‌کنیم.

  • آجیل با سرطان سینه مقابله می‌کند


بر اساس نتایج پژوهش‌های محققان فرانسوی، مصرف روزانه و منظم آجیل احتمال ابتلا به سرطان سینه را کاهش می‌دهد. می‌پرسید چرا؟ به دلیل این که آجیل سرشار از اسیدهای امگا ۳، آنتی اکسیدان‌ها و فیتوسترول ها هستند. در این پژوهش، موش‌هایی که معادل ۶۰ گرم (برای انسان‌ها) آجیل دریافت کردند تومورهای کمتری داشته‌اند و رشد این تومورها به کندی صورت گرفته است.

 

  •   آجیل استرس اکسیداتیو را کاهش می‌دهد

محققان دانشگاه Tufts بوستون به این نتیجه رسیدند که میزان استرس اکسیداتیو افرادی که از کلسترول بالا رنج می‌برند با مصرف روزانه ۷۳ گرم معادل یک مشت بادام، کاهش یافته است.
خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ در زنانی که ۵ بار در هفته حداقل ۳۰ گرم مغز
و دانه های روغنی مصرف می‌کنند در مقایسه با زن‌هایی که اصلاً آجیل نمی‌خورند ۳۰ درصد کمتر است

گفتنی است که استرس اکسیداتیو به دلیل آسیب‌های به وجود آمده از رادیکال‌های آزاد و یا کمبود آنتی اکسیدان‌ها حاصل می‌شود. برای این که یک روز با نشاط و با ذخیره‌ی آنتی اکسیدانی بالا شروع کنید با غلات مصرفی خود بادام میل کنید.

 

  •   آجیل و سلامت مثانه


در یک پژوهش جدید، محققان میزان سلنیوم ۷۶۷ بیمار مبتلا به سرطان مثانه را با افراد معمولی مقایسه کردند. آن‌ها دریافتند افرادی که میزان سلنیوم بدنشان بالا است کمتر به این بیماری مبتلا می‌شوند. مصرف یک عدد گردوی برزیلی نیاز ما به سلنیوم را به خوبی برطرف می‌کند.

 


به گفته‌ی محققان مرکز سلامت عمومی دانشگاه هاروارد، خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ در زنانی که ۵ بار در هفته حداقل ۳۰ گرم مغز و دانه های روغنی مصرف می‌کنند در مقایسه با زن‌هایی که اصلاً آجیل نمی‌خورند ۳۰ درصد کمتر است. این پژوهش هنوز در جریان است و ۲۰۰۰۰۰ زن داوطلب بین ۳۴ تا ۵۰ سال در این پژوهش شرکت دارند. در واقع باید بگوییم که چربی‌های اشباع نشده‌ی مونو و پُلی موجود در آجیل تأثیر مثبتی در حساسیت به انسولین برجا می‌گذارد.

 

  •   آجیل دوستدار سلامت قلب


حفظ سلامت قلب بی نهایت مهم است. مغزها و دانه های روغنی سرشار از فیتوسترول ها هستند. این مواد فیتوشیمیک معروف به حفظ سلامت قلب کمک زیادی می‌کنند.

با بررسی‌هایی که پژوهشگران انجام داده‌اند مشخص شده است پسته و تخمه‌ی آفتاب گردان دارای بیشترین میزان فیتوسترول ها هستند.

برای حفظ سلامتی قلب نازنینتان از مصرف مغزها و دانه های روغنی غافل نشوید.
  
 
  زنان باردار آجیل زیار نخورند

   پژوهشگران  هشدار دادند: احتمال ابتلا به آسم در کودکانی که مادران آنها در دروان بارداری هر روز خشکبار مصرف می کرده اند، بیشتر است.

 

 

در این تحقیق  نزدیک به ۴۰۰۰ مادر باردار یک پرسشنامه مربوط به رژیم غذایی را تکمیل کردند که در آن درباره دفعات مصرف سبزی ها، میوه های تازه، ماهی، تخم مرغ، شیر و فرآورده های شیری، خشکبار و فرآورده های آن طی ماه گذشته سوالاتی پرسیده شده بود.

 

 

رژیم غذایی کودکان این زنان نیز مورد ارزیابی قرار گرفت. علایم آسم و آلرژی در این کودکان به طور سالانه تا سن هشت سالگی بررسی شد.

 

 

ویلرز گفت: تنها ارتباط مداوم بین تغذیه مادر در طول بارداری و علایم آسم در کودکان تا سن هشت سالگی مربوط به مصرف خشکبار بود.

 

 

نتایج این پژوهش در مجله آمریکایی «طب تنفس و مراقبتهای حیاتی» منتشر شده است. این در حالی است که گروهی دیگر از متخصصان به تازگی دریافته اند؛ مصرف مکمل های روغن ماهی در زمان بارداری خطر بروز آسم در کودک را کاهش می دهد.

 

 

به گفته پژوهشگران؛ مادرانی که در دوران بارداری مکمل های روغن ماهی استفاده می کنند، فرزندان آنها کمتر به آسم مبتلا می شوند. این تاثیر به حدی است که احتمال ابتلا به آسم در این کودکان تا ۶۰ درصد کاهش می یابد.

 

در این تحقیق دانشمندان به بیش از ۵۰۰ زن بعنوان بخشی از یک آزمایش در سال ۱۹۹۰ مکمل های خوراکی دادند.

 

 

در طول آزمایش این زنان به سه گروه تقسیم شدند که طی ۱۰ هفته اخیر بارداری به یک گروه مکمل های روغن ماهی و به گروه دوم روغن زیتون داده شده و به گروه دیگر هیچ مکملی ندادند.

 

در پایان معلوم شد تنها روغن ماهی در کاهش شانس ابتلا به آسم در کودکان زنان تحت آزمایش موثر است.

 

 

پژوهشگران هم چنین تاکید کردند که تماس با دود سیگار و سایر محصولات دخانی در دوران نوزادی شانس ابتلا به آسم را افزایش می دهد.

 

دود سیگار هم چنین می تواند منجر به بروز آلرژی در کودکان شود.

 

منبع » نی نی سایت